Учасники Pussy Riot Петро Верзілов, Вероніка Никульшина, Ольга Пахтусова і Ольга Курачева подали до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі скаргу на свій арешт під час акції на підтримку політв'язнів в Росії після фінального матчу Чемпіонату світу з футболу 2018 року на стадіоні «Лужники» в Москві. Про це в четвер, 22 листопада, повідомляється в Telegram-каналі «Апології протесту», який було створено в інтересах затриманих на мітингах і який курується міжнародною правозахисною групою «Агора».

Заявники впевнені, що залучення до адміністративної відповідальності за художньо-політичну акцію порушило їх свободу вираження думок і суперечить частині 2 статті 10 Європейської конвенції з прав людини, присвяченій цьому аспекту. Крім того, на думку активістів, було порушено цілий ряд положень протоколу конвенції.

Інтереси заявників в ЄСПЛ представляє юрист «Апології протесту» Дамір Гайнутдинов.

В рамках акції «Міліонер вступає в гру» учасники Pussy Riot вибігли на поле під час фінального матчу чемпіонату між Францією та Хорватією. Цим вони хотіли змусити владу звільнити політичних в'язнів, припинити незаконні арешти на мітингах, а також допустити політичну конкуренцію в країні.

Джерело: DW

Print Friendly, PDF & Email