Дані за січень-лютий показують, що іноземні інвестиції в Китай зросли на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Глобальні компанії, як і раніше, переконані в тому, що збільшення інвестицій у Китай є розумною стратегією, оскільки приваблива споживча спроможність його ринку, промислова модернізація і відкритість, що триває, на більш високому рівні значно підвищують довіру, заявили спостерігачі за ринком і керівники підприємств.

Дані, опубліковані Міністерством торгівлі, показали, що прямі іноземні інвестиції в Китай, або ПІІ на материковому Китаї з точки зору фактичного використання, зросли на 6% у річному обчисленні до 268,44 млрд. юанів (39,05 млрд. доларів США) за перші два місяці цього року.

Водночас, у високотехнологічних галузях спостерігалося помітне зростання прямих іноземних інвестицій у Китай на 32% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, прямі іноземні інвестиції в Китай у високотехнологічне виробництво зросли майже на 69 відсотків у річному обчисленні, тоді як у секторі високотехнологічних послуг вони зросли більш ніж на 23 відсотки у річному обчисленні.

Щоб послабити тиск, викликаний різними чинниками, від зниження світового попиту на товари до геоекономічних потрясінь, Китай прискорив темпи подальшого розкриття свого ринкового потенціалу. Багатонаціональні корпорації активно стежать за ринковими тенденціями та прискорюють свої інвестиції в Китай, особливо в таких галузях, як високотехнологічне споживання, виробництво, охорона здоров'я та розвиток екологічно чистої енергії.

«Ми з оптимізмом дивимось на перспективи китайської економіки цього року. Ми очікуємо, що в якийсь момент у першому кварталі цього року вплив COVID-19 буде позаду, що дозволить відновитись у другому кварталі», – сказав Єнс Ескелунд, віце-президент Торгової палати Європейського Союзу в Китаї.

Виступаючи в понеділок на прес-конференції в Пекіні, прем'єр-міністр Ли заявив, що цього року Китай продовжить розширювати відкритість відповідно до високих стандартів правил міжнародної торгівлі та відкриє свої двері ширше для всього світу з кращим діловим середовищем та послугами.

Згідно з інформацією, опублікованою Міністерством торгівлі, в середині січня уряд вжив ряд політичних заходів, спрямованих на заохочення відкритості на високому рівні, щоб спонукати глобальні компанії створювати інноваційні центри в країні.

Оскільки Китай продовжує просувати промислові інновації та багатосторонні торговельні ініціативи, інвестиції країн, що беруть участь в ініціативі «Один пояс, один шлях» та Асоціації держав Південно-Східної Азії, зросли на 11% та 11,8% у річному вирахуванні, відповідно, у січні-червні.

Print Friendly, PDF & Email