З 14 липня вартість проїзду в міському транспорті Києва істотно зросте і становитиме від 6,3 гривень — за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою, і 8 гривень — за разову поїздку. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації з посиланням на заступника голови КМДА Дмитра Давтяна у вівторок, 15 травня.
«З 14 липня встановлюється новий тариф на проїзд в міському транспорті столиці. Пасажири, які користуються проїзними квитками на місяць і безконтактними картками, за їхнього поповнення будуть платити за одну поїздку від 6,3 гривень», — сказав заступник голови КМДА у вівторок.

За його словами, міська адміністрація встановлює «максимально низьку вартість проїзду саме для киян, які користуються транспортом постійно, а 8 гривень будуть платити пасажири, які користуються міським громадським транспортом іноді або гості столиці».
Давтян нагадав, що останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулося в лютому 2015 року. А в 2017 році відбулося коригування окремих його складових.
«З 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію — в 5,4 рази, вартість дизельного палива — в 1,5 рази, вартість шин — в 1,5 рази, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%», — наголосив Дмитро Давтян.
За його словами, зараз економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі витрати, становить в метро — 8,27 грн, в наземному транспорті — 8,77 грн.
«Тобто нинішнє зростання є компромісним, і воно менше від необхідного, — зазначив заступник голови КМДА. — Це складне рішення. І ми змушені були його прийняти, щоб уникнути загрози транспортного колапсу в столиці».
У свою чергу начальник КП Київський метрополітен Віктор Брагінський повідомив, що для постійних пасажирів метрополітену, користувачів безконтактних карток вартість проїзду зросте на 1,3-1,5 гривень.
Print Friendly, PDF & Email