Bitcoin пройшов тернистий шлях від ніким невизнаної новинки з цілою армією скептиків до справжнього прориву у фінансовому секторі та улюбленого інструменту для більшості інвесторів. І слід зазначити, що розробка протоколу Bitcoin продовжує, хоча активних розробників всього від 40 до 60 осіб. Розглянемо докладніше, як це вдається й основні особливості. Матеріал був підготовлений за допомогою команди Scanbit на основі звіту від компанії New York Digital Investment Group.

Удосконалення Bitcoin малими силами

Традиційно гіганти фінансового сектора, такі як Visa, Mastercard або той же PayPal, наймають у штат десятки тисяч співробітників, які працюють над сервісом. При цьому Bitcoin, незважаючи на його популярність і затребуваність, продовжує розвиватися невеликими силами - всього кілька десятків активних розробників.

За інформацією від New York Digital Investment Group (NYDIG), яка спеціалізується на вивченні Bitcoin, вказується, що активних розробників всього від 40 до 60 осіб. Компанія також досліджувала розробників, завдяки якому проект неухильно зростав.

Найбільш приголомшливим є те, що такою невеликою командою розробників Bitcoin став домінуючою криптовалютою у всьому світі, вартість якої на даний момент складає 320 мільярдів доларів США. За такої невеликої чисельності команди за час існування «батька» криптовалюти не було жодних серйозних збоїв. І всі фахівці перебувають у різних країнах.

Загалом звіт створювався у тому, щоб дати зрозуміти повний цикл розробки Bitcoin. Детальніше розповісти про те, як йому вдалося стати успішним проектом, починаючи з ідеї до становлення поруч із відомими фінансовими інструментами. І пояснити, хто ці люди, хто, як і раніше, продовжують оновлювати протокол криптовалюти для її стабільної роботи.

Сатоші – «батько» головної криптовалюти

Сатоші Накамото - це псевдонім людини, яку прийнято вважати засновником Bitcoin. Вперше опубліковано офіційний документ 31 жовтня 2008 року, а вже 3 січня 2009 року було запущено мережу Біткоїн. Все це було зроблено самотужки. Незабаром до Сатоші приєдналися ще 5 осіб, серед яких окремо можна виділити Хеда Фінні, який був розробником та шифропанком. Саме він першим отримав Біткоїн-транзакцій, а також Ласло Ханьєц – програміст, який заплатив 10 000 BTC за дві піци.

Під керівництвом Сатоші Накамото було сформовано співтовариство, яке вже у 2010 році переросло свого засновника. Коли сам автор це зрозумів, він передав усе Гевіну Андерсену. Він був активним учасником проекту, став провідним розробником Bitcoin і переніс проект на платформу спільної роботи з відкритим кодом GitHub. Саме ці кроки й призвели до того, що сьогодні Біткоїн – це децентралізований майданчик.

Як розвивається Bitcoin сьогодні?

Сьогодні розробники Bitcoin-алгоритмів знаходяться по всьому світу - в 20 різних країнах. Це позитивний момент для інвесторів, які можуть хвилюватися про те, хто робить свій внесок і оновлює програмне забезпечення в криптовалюті. Тим не менш, більшість з розробників знаходяться в Західній Європі, Північній Америці та інших географічних регіонах.

Нещодавно розробники відмовили від ролі провідного розробника на користь більш егалітарної моделі, при якій працює група супроводжуючих розробників. Це, по суті, адміністратор GitHub, який схвалюватиме зміни програмного забезпечення, які пропонують інші розробники. І нещодавно в команді розробників з'явилася перша дівчина.

Розробка Bitcoin та цифри

Якщо вірити звіту New York Digital Investment Group (NYDIG), то щомісяця в код вноситься від 200 до 400 коммітів. Незважаючи на те, що в основному протоколі налічується близько 40-60 активних розробників, загальна сума сягає 1140 розробників. Тобто кожного місяця з'являється від 5 до 20 нових розробників, які тестують програмне забезпечення. Інші звільняються чи їх звільняють.

Є ширша екосистема – розробники, які працюють над додатками, пов'язаними з BTC. У цьому напрямі кількість активних розробників становить від 600 до 1000 осіб, а загальна кількість розробників – 13 000 осіб. Якщо порівнювати з іншими мережами криптовалют, це досить маленькі цифри, але команда максимально ефективно.

Це пов'язано з тим, що до команди розробників Bitcoin прагнуть брати лише людей, які приходять з ідеологічних чи філософських причин, а не через гроші. Тільки такі розробники можуть зробити більший внесок.

Print Friendly, PDF & Email