Через протести «жовтих жилетів» у Франції постраждало близько 227 осіб, семеро з них отримали тяжкі поранення. Одна жінка померла, передає AFP.

На сході Савойі 63-річна жінка була випадково вбита. Протестуючі оточили машину матері, яка намагалася відвезти свою доньку до лікаря. Жінка запанікувала та натиснула на педаль газу, в результаті чого в’їхала в натовп. Жінку-водія, яка знаходилася в стані шоку, затримали для з’ясування обставин. 

У більш ніж 2 тисячах протестів «жовтих жилетів» у різних регіонах Франції вже взяли участь близько 283 тисяч громадян,  які виступають проти підвищення цін на пальне. Протестуючі перекривають автомагістралі та кільцеві дороги. 

У Міністерстві внутрішніх справ Франції повідомляють, що незважаючи на здебільшого мирний характер акцій, в деяких місцях все одно виникають заворушення: водії автотранспорту намагаються прокласти собі шлях і вступають у сутички з учасниками протестів. Правоохоронці кажуть, що саме це непокоїло іх з самого початку – «протести, погано організовані людьми, які до цього не звикли». 

Протести виникли також у самому Парижі. Натовп на Єлисейських полях співав Марсельєзу та викрикував лозунги на кшталт «Макрона у відставку». Протестуючі намагалися потрапитти до резиденції президента, Єлисейського палацу. Поліція чинила людям опір, а проти тих, кому вдалося потрапити за поліцейський кордон, було застосовано сльозоточивий газ. 

На даний момент повідомляють про 117 затриманих, з яких 73-ьох було взято під варту. Влада попереджає, що поліція буде приймати відповідні міри, аби попередити блокування доріг.

Print Friendly, PDF & Email