Програмою підвищення енергоефективності «теплі кредити» з моменту її запуску скористалося 496 тисяч сімей, Про це повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час засідання уряду, передає УНІАН.
«Ми йдемо до того, щоб допомогти кожній сім’ї. Це не тільки субсидії на сплату комунальних послуг, але це ще і можливість термомодернізації для зменшення споживання (комунальних послуг). З початку програми «теплих кредитів» нею скористалися 496 тисяч сімей, а це міста Житомир і Вінниця разом узяті», – заявив Зубко.
У державному бюджеті на 2018 рік передбачено 2 мільярди гривень на програми з енергоефективності: 400 мільйонів гривень на програму «теплих” кредитів» і 1,6 мільярда – на Фонд енергоефективності. Крім того 19 жовтня Кабінет міністрів України додатково виділив на програму «теплі кредити» 100 мільйонів гривень.
За оцінками Держенергоефективності, річна потреба у фінансуванні програми «теплих кредитів» становить 1,9 мільярда гривень.
Механізм фінансування «теплих кредитів» передбачає відшкодування 20% суми кредиту (але не більше 12 тисяч гривень) для громадян при заміні газових котлів, 35% суми кредиту (але не більше 14 тисяч гривень) на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більше 14 тисяч гривень у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ і житлово-будівельних кооперативів. При цьому громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% суми кредиту.