Росія стрімко нарощує свою збройну присутність на території Азовського моря. Вже зараз в акваторії сконцентровано не менше 120 кораблів і катерів російського військово-морського флоту, і перекидаються нові.

«Вчора два сторожових кораблі — «Сиктивкар» і «Кизляр» були по внутрішніх водах Російської Федерації доставлені в порт Азов, зараз вони знаходяться в акваторії Азовського моря», — заявив перший заступник голови ДПСУ Василь Серватюк, передає «Ліга.Новини».

За його словами, зараз в Азовське море направляється ще один російський військовий корабель — «Стерегущий». Серватюк зазначив, що «ситуація досить серйозна, досить загрозлива» — ДПСУ побоюється, що Росія може спробувати захопити акваторію моря.

Нагадаємо, Європейський парламент 25 жовтня ухвалив резолюцію щодо ситуації в Азовському морі. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

«Високо ціную підтримку Європарламентом ініціативи по допомозі українським портам і реалізації проектів соціально-економічної підтримки українського Приазов’я. Вдячний європарламентарям за заклик до введення додаткових цільових санкцій за агресивні дії Кремля в Азовському морі і Керченській протоці. Сподіваюся на практичну реалізацію цих ініціатив з боку інститутів і держав-членів ЄС », — написав президент.

У проекті резолюції є пункт про створення посади спеціального посланника Європейського союзу по окупованому Криму і Донбасу, в юрисдикцію якого буде включена і ситуація в Азовському морі. Євродепутатів турбує можливість того, що Росія зможе незаконно видобувати газ і нафту з української території і перетворить Азовське море у внутрішнє озеро.

Print Friendly, PDF & Email