На тлі військових поразок російської армії на території України Китай не тільки збільшує свою економічну експансію на азіатську частину колишнього Радянського Союзу, а й може стати для України важливим економічним партнером у відновленні країни, остаточно витіснивши з ринку російські та білоруські компанії.

Про це пише доктор економічних наук, Президент Інституту геополітики та стратегічного менеджменту Віталій Скоцик.

На власній сторінці у соціальній мережі Facebook він зазначає, що президент Китаю Сі Цзіньпін вперше за 2 останні роки вирушив у триденну закордонну поїздку, яка розпочалася 14 вересня з Казахстану. У четверг у Самарканді розпочне роботу Shanghai Cooperation Organization (SCO), організація, створена 2001-го Китаєм, росією, Казахстаном, Киргизстаном, Таджикистаном та Узбекистаном.

Китай задумував цю організацію як частину своєї програми Шовкового шляху, росія ж розглядала себе як мінімум на рівні з Китаєм, переслідуючи свої економічні та геополітичні інтереси.

Завтра президенти обох країн зустрічаються в Узбекистані, але позиції путіна різко опустили успіхи української армії на сході та півдні України, зазначає Скоцик.

«Зрозуміло, що Китай в даній ситуації наростить свою економічну експансію на азіатську частину колишнього союзу, як і на саму росію, що за сім місяців війни відбувається фантастичними темпами. Не виключено, що при правильній роботі української та американської дипломатії це саме той момент коли Китай стане для України важливим економічним партнером у відбудові України, остаточно витіснивши з ринку російські та білоруські компанії», — наголосив він.

На думку Скоцика, українська армія фактично змінює геополітичний та економічний ландшафт світу, а успіхи ЗСУ посилюють позицію Сі Цзіньпіня на чергових виборах вже наступного місяця.

«Світ великий, але дуже тісний, і основну роль в ньому зараз відіграє українська армія, а економісти і політики вже мають якісно виконати свою роботу», — наголосив він.

Print Friendly, PDF & Email