Крим має повернутися до України і цим повинна завершитися нинішня війна з Росією. Про це сказала президентка Угорщини Каталін Новак на 3-му саміті Кримської платформи у Києві в середу, 23 серпня.

"Сьогодні ми підпишемо спільну заяву про те, що суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України не ставлять під жодний сумнів. Війна розпочалася з Криму. Вона має закінчитися тим, що Крим повернеться Україні", – заявила вона.

Новак наголосила, що наразі необхідно "чітко відстоювати Україну і чітко засуджувати неспровоковану агресію Росії проти України".

"Ваша хоробрість надалі забезпечує цілковиту солідарність із боку Угорщини, країн ЄС, НАТО та міжнародної спільноти... Захист свободи під час війни – це складно, але можливо. Тому відповідальні лідери іноді навіть у крайніх питаннях знаходять спільну мову. І ці зусилля одразу показують рівень людської гідності, коли мир повернеться", – сказала вона.

Каталін Новак наголосила, що "не хотіла б нічого більшого, ніж завершення кровопролиття і війни, щоб мир знову запанував у регіоні".

"Скільки б часу не пішло на те, щоб повернутися до миру, Угорщина підтримуватиме гуманітарну та освітню допомогу", – запевнила вона.

Print Friendly, PDF & Email