Сьогодні в Грузії в останній раз проходять президентські вибори. З 2024 року це стане прерогативою спеціальної колегії вибірників, яких призначить парламент.

Виборчі ділянки, яких цього року працює близько 3,7 тисяч, відкрилися о 8:00 і працюватимуть до 20:00 за тбіліським часом. Станом на 17:00 явка виборців становила 38,16 відсотків. Це дещо нижчі показники ніж на попередніх виборах (39,1 відсоток).

Як повідомили в Міністерстві внутрішніх справ, у столицю була введена спеціальна поліцейська техніка для розгону мітингів та підтримання порядку у виборчий день. Однак вибори проходять спокійно. «Ми можемо сміливо заявити, що на даному етапі за інформацією, яка існує у міністерства внутрішніх справ, в масштабі всієї Грузії вибори проходять у спокійній обстановці», – заявила заступник міністра внутрішніх справ Грузії Натія Мезврішвілі.

На виборчих ділянках було зареєстровано 30 правопорушень, половина з них не підтвердилася. 

Всього на вибори заявлено 25 кандидатів. Лідерами серед них є Саломе Зурабішвілі від правлячої коаліції «Грузинська мрія», Григол Вашадзе з Об’єднаного національного руху і Давид Бакрадзе з «Європейською Грузії». За даними екзіт-полів на даний час голоси розподілилися наступним чином: 40 відсотків має Зурабішвілі, стільки ж в його головного опонента Вашадзе і ще 10 відсотків у  Бакрадзе.

Згідно з грузинським законодавством, якщо жоден з кандидатів не набере більше 50 відсотків буде призначено другий тур виборів. В ньому залишаться лише два кандидати, що набрали найбільше голосів у першому турі. Переможець другого туру визначається простою більшістю.

Джерело Новости Грузии

Print Friendly, PDF & Email