Премʼєр-міністри Великої Британії та Данії цього тижня обговорять із президентом США Джо Байденом місію з надання винищувачів F-16 Україні. Зустрічі пройдуть у Вашингтоні, повідомляють The Guardian та Associated Press.

Британія і Данія відіграють ключову роль у схваленому Штатами міжнародному плані забезпечити українців сучасними винищувачами. Переговори Байдена із данською премʼєркою Метте Фредеріксен заплановані на понеділок, а з премʼєром Британії Ріші Сунаком – на четвер.

"Одна з речей, на яку ми звернемо увагу і щодо якої президент зацікавлений поділитися своїми поглядами – це довгострокові безпекові потреби України", – сказав речник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі. "І саме тут F-16 вступають у дискусію".

Данія закупила десятки F-16 американського виробництва з 1970-х років і заявила, що готова надати Україні деякі з них. Британія готова тренувати українських пілотів і виступає за створення коаліції для постачання Україні винищувачів, але сама літаків не надаватиме. Вона не має на озброєнні F-16, які хотіла би отримати Україна, а літаки її виробництва потребують кількарічного навчання.

Print Friendly, PDF & Email