Австрія зберігає неоднозначний підхід до Росії, попри її повномасштабне вторгнення в Україну. Відень не хоче відкрито підтримувати Москву, але й остерігається шкоди відносинам, що десятиліттями приносили гроші. Для жодного члена Євросоюзу не склало стільки труднощів розірвати відносини з Росією (Угорщина, схоже, навіть не намагається це зробити), йдеться у матеріалі Politico.
У січні цього року Австрійська торгово-промислова палата вирішила провести на околиці Москви бізнес-захід. Вона збиралась провести спортивну зустріч австрійського бізнесу в Одінцово. У надії заманити на захід сотні компаній, які працюють у РФ, торгово-промислова палата навіть запропонувала безкоштовне лижне спорядження та інструкторів. І лише після того, як репортер австрійської платформи розслідувань ZackZack запитав про захід, палата її скасувала.
Відносини між Австрією та РФ залишаються непорушними у галузі енергетики та фінансів. І при цьому країна надала українцям гуманітарну допомогу та підтримувала антиросійські санкції.
У квітні 2022 канцлцер Австрії Карл Нехаммер вирішив стати першим європейським лідером, що поїде після Києва до Москви і зустрінеться з Путіним особисто. Він презентував це як місію миру та урочистий “обовʼязок”. Канцлер назвав ту розмову з президентом РФ “жорсткою і відвертою”, але скептики зазначали, що тим часом російський газ до Австрії продовжував надходити, на відміну від Німеччини, наприклад.