Президент Петро Порошенко призначив Євгена Марчука представником України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації в Донбасі. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в Facebook.

«Президент Порошенко призначив Євгена Кириловича Марчука представником України в ТКГ. Євген Кирилович всі ці важкі роки гідно представляв Україну в групі безпеки. Він добре орієнтується в проблематиці мінських переговорів і жорстко відстоювати національні інтереси України», — написала Геращенко.

Хто такий Євген Марчук

Після закінчення в 1963 році Кіровоградського педагогічного інституту працював оперуповноваженим обласного управління КДБ. У 1988 році Марчука призначили начальником управління КДБ в Полтавській області. Через два роки він — 1-й заступник голови КДБ УРСР, далі — Державний міністр з питань оборони, національної безпеки і надзвичайних ситуацій.

З листопада 1991 по липень 1994 року Євген Марчук — голова Служби безпеки. Після — віце-прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр, виконуючий обов’язки глави уряду. З червня 1995 року — прем’єр-міністр України.

Марчук був депутатом Верховної Ради України 13 скликання. Також очолював в парламенті комітет з питань соціальної політики та праці, керував депутатською групою «Соціально-ринковий вибір», близької до Ліберальної партії України.

25 червня 2003 року призначений міністром оборони. 22 вересня 2004 відправлений у відставку з посади керівника військового відомства.

З грудня 2004 року очолив партію «Свобода». Під час парламентських виборів 2006 року Євген Марчук очолював іменний блок «Євген Марчук -» Єдність «. Який отримав підтримку 0,06% виборців.

19 травня 2008 року президент Віктор Ющенко призначив Марчука своїм радником.

З 2015 року Марчук представляв Україну в питаннях безпеки в тристоронньої контактній групі з врегулювання війни на Донбасі.

Print Friendly, PDF & Email