Повноважний представник Російської Федерації в контактній групі з врегулювання на сході України Борис Гризлов назвав абсурдом заяви представниці української делегації Ольги Айвазовської про те, що політичні питання врегулювання в Донбасі зняті з порядку денного переговорів в Мінську.

«Це повний абсурд, ніколи контактна група не обговорювала зміну тексту мінських угод, — сказав він, коментуючи висловлювання Ольги Айвазовської. — Спроба прибрати з порядку денного переговорів в мінському форматі пункти мінських угод рівноцінна повному дезавуюванню цих угод».

Коментар стосується виступу Айвазовської у нічному ефірі «П’ятого каналу», де вона повідомила, що з порядку денного мінських переговорів знято питання виборів і конституційних змін. Таким чином вона намагалася звітувати перед глядачами стосовно дипломатичних успіхів української сторони. Пізніше, у публікації в соцмережі Фейсбук вона підтвердила позицію:

«Вчора в ефірі П’ятого каналу під час дискусії я говорила про те, що питання виборів на окупованих територіях і конституції знятий. Це правда, тому що українська сторона займала чітку позицію про те, що безпека — понад усе. Відповідно, вибори в Донбасі проводити відповідно до міжнародних стандартів не можна. Не дуже розумію ажіотажу медіа сьогодні з цього питання «.

Між тим, вже після заяви Гризлова Айвазовська намагалась зробити доволі незграбну спробу пом’якшити позицію та визнала, що політичні реформи в Україні все ж є частиною мінських документів: «Виключений чи питання з мінських угод? Звичайно ж, ні. Але дивіться перший абзац, будь ласка».

Print Friendly, PDF & Email