Активісти радикальної організації "Єдина сила" розігнали циганський табір на вулиці Сортувальній що знаходиться у Дарницькому районі Києва, після чого вночі табір було підпалено.  Інформація про це з'явилася вчора у групі "Київ оперативний" на сторінці в Facebook.

"Завдячуючи місцевим активістам було повністю розібране поселення циган. Повідомляється, що на цьому місті планують зробити сквер. Вночі залишки табору спалили. Зараз на місці працюють розрахунки", - написали модератори групи, що, очевидно, розділяють ксенофобські ідеї.

Між тим, через пожежу зайнялися і сусідні будівлі.
«Площа займання сміття склала близько 100 метрів квадратних, полум'я поширилось на розташовані поруч дерев'яні споруди. Жертв та постраждалих немає",- повідомили у прес-службі київського управління ДСНС.

Володимир Нетребко, лідер руху "Єдина сила", яка й займалася виселенням ромів, написав у своєму Фейсбук "Протягом 6 днів ми займались гострим питанням і здобули певну перемогу. Хочу повідомити про те, що вчора закінчилася наша історія з відправкою табору циган у 3 області. Найбільша кількість поїхала у Закарпатську область (майже 100 чоловік), а загальна цифра сягнула трохи більше 180 чоловік... Особливо хочу звернутися до мешканців Березняків. В кожній справі завжди є ризик і в цій також. А тут ризик полягає в тому, що циганських таборів в Україні багато і баронів також...і ми не можемо знати на 100% про бажання інших. Прошу Вас, давайте разом з вами захистимо свій дім, свій район, своє місто і свою землю!Закликаю до ініціатив і готовий Вам допомогти у будь-яку секунду".

Дивно, але подібні кроки, які повністю суперечать здоровому глузду і поняттям про права людини, розділяють не тільки пересічні люди, які жартують з приводу ситуації у соцмережах,  а й ті, хто зараховують себе до інтелектуальної еліти. Так юристка, колишня головна консультантка комітету ВР з питань нацбезпеки, а нині доцент університету імені Шевченка, Наталія Ковалко, написала: "Протягом декількох років жителі Дніпровського району знемагали від недружнього сусідства циганського табору. Все це призвело до того, що в околицях району активно розросталися умови антисанітарії, підвищився рівень злочинності, порушувалися права громадян, а також безпосередньо дітей належали до етнічного клану, праця яких застосовувався в протиправних цілях. Неодноразові звернення з цього питання до місцевої влади закінчувалися лише порожніми обіцянками, так і залишилися невиконаними. Радує одне, що в нашій країні ще живуть громадяни, які не байдужі до чужих проблем і готові прийти на допомогу. Завдяки об'єднаним зусиллям як жителів району, так і інших представників громадськості, зокрема активістів руху «ЄДИНА СИЛА» на чолі з Володимир Нетребенко, вчора циганська громада благополучно покинула територію Дніпровського району".

Print Friendly, PDF & Email