Представник України в ООН Сергій Кислиця закликав увесь світ посилювати тиск на Росію та вимагати від неї повної деокупації Запорізької АЕС.
Єдиний спосіб усунути ядерну загрозу на Запорізькій АЕС — вивести російські війська з її території та повернути контроль України над станцією. Про це у четвер, 11 серпня заявив постпред України при ООН Сергій Кислиця під час свого виступу в Раді безпеки ООН.

Він наголосив, що Росія, розмістивши на ЗАЕС військову техніку, з якої обстрілює українські міста вздовж берега Дніпра, створює вкрай небезпечну ситуацію для всього світу.

При цьому він закликав Росію пропустити на станцію міжнародну місію МАГАТЕ без будь-яких умов, не перешкоджати проходу місії з боку України, а також вивести війська, зброю та техніку зі станції та припинити обстрілювати Нікополь та Марганець.

Кислиця наголосив, що якщо росіяни не припинять стріляти, то місія просто не зможе проїхати територією України до станції.

Також він звернув увагу на те, що Росія пішла ва-банк, скликаючи засідання Ради безпеки ООН.

«Це засідання виглядає цинічним, враховуючи, що сьогодні Росія вдалася до нових обстрілів АЕС, наразивши на небезпеку об’єкт і його персонал», — підкреслив він.

У свою чергу, заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями та міжнародною безпекою Бонні Дженкінс під час засідання Ради безпеки ООН наголосила, що проблеми навколо станції не припиняться, доки Росія не виведе звідти свої війська.

«Причина цих подій усім відома — це ще один трагічний результат рішення РФ розпочати вторгнення на територію незалежної держави. Це порушення статуту ООН та принципів міжнародного права», — зазначила вона.

Дженкінс наголосила, що наразі повномасштабне вторгнення РФ в Україну загрожує і ядерною катастрофою.

«Рішення абсолютно очевидне: Сполучені Штати закликають РФ негайно вивести війська з України, це дозволить Україні відновити необхідний безпековий рівень на ЗАЕС, як це було десятиліттями», — заявила представник США.

Також Росія, на переконання Дженкінса, повинна відмовитися від дезінформації, яка відволікає від реальності і не відповідає їй. Зокрема, такою дезінформацією вона вважає заяви РФ про те, що Україна нібито винна у ситуації навколо Запорізької АЕС.

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя поклав усю відповідальність за загрозу ядерної катастрофи в Україні та Заході.

За його словами, Росія сподівається, що експерти МАГАТЕ відвідають Запорізьку АЕС до кінця серпня.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email