Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом: «Привітав колегу з інавгурацією на посаду глави США і висловився за активізацію діалогу на всіх рівнях з новою американською адміністрацією. Обговорили питання зміцнення стратегічного партнерства між Україною і США. Особливу увагу було приділено врегулюванню ситуації на Донбасі та досягненню миру політико-дипломатичним шляхом», — повідомив Порошенко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За його словами, учасники розмови висловили глибоку стурбованість ескалацією напруженості та погіршенням гуманітарної ситуації в регіоні. Сторони відзначили необхідність встановлення режиму повного припинення вогню. «Подякував главу Білого дому за тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Висловився за активізацію економічних та ділових зв’язків, які будуть сприяти створенню нових робочих місць і зростанню добробуту громадян обох країн», — заявив Порошенко.

Український президент також повідомив, що під час розмови обговорювався його візит до Вашингтона, для підготовки якого в США поїде міністр закордонних справ України.
Слід зауважити, на зміну риторики Петра Порошенка після розмови з президентом США. Так, тему надання Україні летальної зброї змінила тема «врегулюванню ситуації на Донбасі й досягненню миру політико-дипломатичним шляхом».

Крім того у повідомленні президента була відсутня й тема посилення санкцій проти РФ. Таким чином, є певні підстави сподіватись, що нинішнє загострення на Донбасі може стати останнім, контекст стратегії України щодо повернення сепаратистських територій буде змінено на політико-дипломатичний.

Print Friendly, PDF & Email