Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. Про це повідомив президент Петро Порошенко.

«Відповідне рішення прийняв Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату, який напередодні прийняв до розгляду звернення від Президента до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні, Постанову Верховної Ради на його підтримку, а також відповідні звернення ієрархів українських православних церков», — запостив президент на своїй сторінці у Фейсбуці.

Згідно офіційної інформації, Святий і Священний Синод під головуванням Вселенського Патріарха Варфоломія завершив своє чергове засідання, яке відбувалося з 19 по 20 квітня. Всі питання порядку денного були розглянуті та обговорені, і прийняті відповідні рішення.

“Відповідно до Божественних і Святих Канонів, а також багатовікового церковного порядку і Святої Традиції, Вселенський Патріархат зацікавлений у збереженні Всеправославної єдності та піклується про Православні Церкви у всьому світі, особливо про Церкву Української Православної Нації, яка отримала спасительну християнську віру і святе хрещення від Константинополя”, – йдеться в офіційному повідомленні Святого і Священного Синоду від 22 квітня 2018 року. “Таким чином, як істинна Матір Церква, вона вивчала питання, що стосуються церковної ситуації в Україні, як це мало місце і в попередніх засіданнях Синоду, та, отримавши від церковної і світської влад, що представляють мільйони українських православних християн, петицію, яка вимагає дарування автокефалії, вирішила тісно спілкуватися та координувати зі своїми сестрами Православними Церквами з приводу цього питання”, – підкреслюється в документі.

Нагадаємо, 19 квітня 2018 року Верховна Рада України підтримала звернення президента України Петра Порошенка про створення Української помісної церкви. Президент наголосив, що єдина православна помісна церква не стане державною, а конституційний принцип свободи совісті порушений не буде порушений. Він підкреслив, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви. УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Print Friendly, PDF & Email