Президент України Петро Порошенко закликав уряд сформувати консолідовану претензію України до Росії за збитки заподіяні в результаті агресії з боку РФ. Про це президент написав у Facebook у своєму звернені присвяченому непродовженню Великого договору між Україною і Російською Федерацією. 

«Від МЗС вимагаю завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з РФ. Будемо і надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод. Так само вимагаю від Кабінету Міністрів термінових і дієвих кроків з метою створення міжвідомчого координаційного органу для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки», – зазначив Порошенко. 

Президент висловив сподіваня, що собливий статус та спеціальні функції дозволять такому органу достатньо ефективно виконувати покладені на нього завдання із захисту національних інтересів України.

Крім того він нагалосив, що непродовження дії договру слід розглядати як частину стратегії керівництва країни на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу. Інші складові цієї стратегії, за словами глави держави, є безвіз, Угода про Асоціацію з ЄС, Томос про створення Автокефальної незалежної української церкви, вихід з СНД, закріплення у Конституції курсу на вступ до ЄС і НАТО, створення потужної професійної патріотичної української армії, підтримка української мови.

Нагадаємо, що 6 грудня Верховна Рада України проголосувала за законопроект про непродовження дії Договору про дружбу та співробітництво з Російською Федерацією.  Законопроект №0206 підтримало 277 депутатів.

Print Friendly, PDF & Email