Президент Петро Порошенко, посилаючись на результати засідання РНБО заявив, що блокада Донбасу є загрозою не тільки для енергосистеми країни, а й для її економіки загалом. «Постала пряма загроза для енергетичної безпеки держави. Причому загрози сьогодні поширюються не тільки на енергетичну галузь. Українська металургія, коли блокада не буде припинена, а організатори виведуть її на, так би мовити, проектну потужність, може втратити до 300 тис. робочих місць. 300 тис. людей опиняться на вулиці. Держава втратить до 2 млрд доларів валютного виторгу з усіма подальшими наслідками — для курсу гривні.

Нікому не варто пояснювати наслідки для курсової політики, для інфляційних процесів, для рівня добробуту і життя кожного громадянина України» — зазначив голова держави. Окрім того, ще десятки тисяч людей втратять роботу на непідконтрольних Україні територіях. Також гарант жорстко розкритикував організаторів блокади:

«Вони захищають українську металургію від українського ж коксу, українські сім’ї — від українського тепла, українські будинки — від українського світла, українців — від робочих місць, а українську гривню — від стабільності». Також, на його думку, дії учасників блокади заважатимуть реінтеграції непідконтрольних територій:

«Я хочу підкреслити, що вони блокують не ОРДО, ОРЛО і не їм створюють проблеми. Вони блокують Україну, вони блокують нашу боротьбу за відновлення територіальної цілісності — а це, власне кажучи, і є основною метою». Президент також звернувся до самих організаторів блокади: «Ще раз підкреслюю: не ви ці землі гуртували, і не вам їх урізати».

Нагадаємо, Україна, у сучасних своїх кордонах, відбулась 25 січня 1954 року, коли рішенням президії ЦК КПРС під головуванням Георгія Маленкова до складу УРСР була передана Кримська область. Також, Україна суттєво збільшила свою територію у період 1939-1945 років. У 1939 році, до УРСР увійшла Галичина, Волинь, та частина Поділля. У 1940 році – Буковина, а у 1945 році Закарпаття.

Проте, якщо виходити із того, що Україна є нащадком УНР, слід згадати й персональне рішення Володимира Леніна від 19 лютого 1919 року, про ліквідацію Донецько-Криворізької Республіки і її приєднання до УРСР. Між тим, діяльність Комуністичної Партії України, під керівництвом якої відбувався процес утворення України в її сучасних кордонах, на даний момент заборонена.

Print Friendly, PDF & Email