Чутки про отримання українським православ’ям грамоти на автокефалію викликали в суспільстві бурхливу реакцію і взірвали Інтернет. Так, зокрема почали говорити про можливу заборону українцям на відвідування храмів, які залишаться під єдиним управлінням з Москви.

Розвіяв ці чутки президент України Петро Олексійович Порошенко, передає новину «вістіпро«. Глава держави підкреслив, що закон про свободу віросповідання ніхто змінювати не збирається. Тож отримання УПЦ Томоса не зможе перешкодити вірянам відвідувати храми, які залишаться під владою Московського патріархату.

«Ми маємо діяти відповідально, щоб продемонструвати, що в Україні є свобода совісті, є свобода віри. І якщо хтось хоче відвідувати церкву, центр якої знаходиться за межами нашої держави в Росії – це їх право», — підкреслив президент на програмі «Свобода слова».

Прокоментував Петро Порошенко і своє ставлення до заяв Росії про неминуче кровопролиття у разі відділення УПЦ від МП: «Ми українці, і держава Україна не боїться Росії. Ми це доводимо вже 4 роки під час кривавої агресії. Кров Росія проливає на українській землі. Сьогодні це — тисячі українців вбитих і поранених, які є результатом російської військової агресії. Світ називає це гібридною війною».

Print Friendly, PDF & Email