Не менше 560 мільйонів дол. фінансової допомоги Україні збираються виділити США до кінця цього року. Про це повідомлено на офіційній Фейсбук-сторінці посольства США в Україні.

"У Конгресі США представлено Консолідований закон про бюджетні асигнування на 2017 рік, згідно з яким на програми допомоги Україні планується виділити не менше 560 млн. дол. США. Зокрема, на військову і безпекову допомогу Україні до кінця бюджетного року (до 1 жовтня) - не менше 238 млн. дол. США. Без врахування кредитних гарантій, які цього року поки не розглядаються (минулого року у бюджет закладались під ці цілі 275 млн. дол. США), асигнування на інші програми допомоги планується навіть збільшити (на 27 млн. дол. США, порівняно з 2016 роком). Необхідно зауважити, що виділені кошти на зміцнення оборонних і безпекових можливостей України є лише частиною від загальної суми 350 млн. дол. США, яка може повністю бути використана після 1 жовтня 2017 року. Наступним етапом набуття чинності Консолідованим законом стане його ухвалення Сенатом і Палатою представників, що має відбутися до 5 травня ц.р., та у подальшому підписання Президентом США", - говориться в повідомленні.

В параграфі 7046 проекту документа, що представлений на офіційному сайті Конгресу США, йдеться також про те, що “із коштів, виділених цим Законом відповідно до розділів III і IV, для допомоги Україні повинно бути доступно не менше $410,465 млн”. А у параграфі 9014 зазначається, що з бюджету США виділяється $150 млн в рамках “Ініціативи допомоги Україні у сфері безпеки”.

"Передбачається, що ці гроші підуть на фінансування конкретних проектів американської допомоги. Це і підготовка військовослужбовців, і закупівля військової техніки й спорядження, і надання смертоносної зброї оборонного характеру", - повідомляє "Голос Америки".

Print Friendly, PDF & Email