Держсекретар США Майк Помпео звернувся до Росії з проханням  «змінити свою поведінку» в Україні і в інших регіонах світу. Однак згодом він перейшов на примирливий тон і зазначив, що США і Росія: «Не приречені на те, щоб бути антагоністами».

Звертаючись до учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі за допомогою відеозв’язку, Помпео охарактеризував американо-російські відносини, як «протиборство».

«Ми сподіваємося, що Росія почне міняти свою поведінку — чи йде мова про поведінку в Україні або її зусилля з  впливу на вибори тут, в США, або дії з впливу на вибори в усьому світі», — заявив Помпео.

За словами держсекретаря, дії Росія не можна віднести до «поведінки тих країн, які хочуть бути частиною міжнародного співтовариства».

«Ми сподіваємося, що вони повернуться до правильного курсу, встануть на курс, який поведе їх по шляху верховенства закону, порядку і свободи, — зазначив держсекретар. — Якщо це станеться, то я впевнений, що наші країни зможуть процвітати і рости поряд один з одним».

Помпео також не погодився з тим, що США і Росія повинні бути постійними суперниками.

«Ми не приречені на те, щоб бути антагоністами, — сказав він. — Ми можемо бути вище цього, але для цього потрібно, щоб Росія змінила свої погляди і поведінку».

Глава Держдепартаменту зазначив, що США і Росія є двома найбільшими власниками ядерного потенціалу в світі і повинні вести діалог з ядерної проблематики.

«У цьому відношенні Росія є грізною державою. Ми це розуміємо, і тому нам потрібно зробити все для ведення діалогу, щоб ми могли запобігти як поширенню ядерної зброї, так і небезпеці, пов’язаній з володінням ядерними озброєннями», — підкреслив Помпео.

Він зазначив, що США «відновлюють баланс у відносинах з Китаєм», а також країнами-партнерами в Азії та в усьому світі.

Помпео висловив упевненість в тому, що принципи демократії, які створили величезне багатство в усьому світі, «стануть рушійною силою у відносинах між США і Китаєм в майбутні роки».

Джерело

Print Friendly, PDF & Email