Майже п’ять тисяч людей з початку поточного тижня залишили останній опорний район терористичного угрупування «Ісламська держава» в провінції Дейр-ез-Зор в східній частині Сирії. Серед цих людей — 470 бойовиків ІД, інші — переважно їхні родичі. Про це повідомила правозахисна група «Сирійська наглядова рада з прав людини» (SOHR) в середу, 23 січня, передає DW. 

Люди їхали на вантажівках, надісланих формуваннями опозиції з угруповання «Сирійські демократичні сили» (СДС). Ці курдсько-арабські формування за підтримки очолюваної США коаліції з вересня 2018 року проводять масштабну операцію проти терористів на сході Сирії. За останні тижні їм вдалося відвоювати у ІГ цілий ряд населених пунктів.

За даними SOHR, під контролем ІД в провінції Дейр-ез-Зор залишається лише територія площею в 10 квадратних кілометрів. Напередодні бійці СДС увійшли в район на схід від населеного пункту Багхус, не зустрівши опору.

З початку грудня 2018 року території, що знаходилися раніше під контролем джихадистів, покинули вже майже 27 тисяч осіб, в тому числі 1800 бойовиків, які склали зброю, зазначає SOHR.

Print Friendly, PDF & Email