Держсекретар Сполучених Штатів звинувати Росію і Кубу у підтримці режиму Ніколаса Мадуро та сприянні розвитку політичної кризи у Венесуелі. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на коротку заяву держсретаря, присвячену розвитку подій у Венесуелі.

«Російські компанії продовжують намагатися допомагати режиму Мадуро перевести в готівку золоті запаси країни, ще більше витрачаючи активи венесуельського народу, активи, які йому знадобляться, щоб відбудувати своє майбутнє. Російська державна нафтова компанія «Роснефть» продовжує закуповувати сиру нафту у PDVSA - венесуельської державної нафтової компанії, кидаючи виклик санкціям США», - заявив держсекретар США в понеділок. Держсекретар піддав різкій критиці курс Росії і Куби щодо Венесуели.

«Як ви пам'ятаєте, PDVSA колись вважалася найціннішим активом венесуельського народу. Сьогодні PDVSA є особистим банкоматом режиму Мадуро, російських олігархів і клептократів», - продовжив Помпео. 

«Москва, як і Гавана, продовжує забезпечувати політичне прикриття режиму Мадуро, вимагаючи від інших країн ігнорувати демократичну легітимність тимчасового президента Гуайдо», - додав він, вказуючи на роль, яку Куба і РФ відігарють у «підриві мрії венесуельського народу про демократію і їх добробут».

Заяву було зроблено після того як Сполучені Штати ввели санкції проти російського банку «Єврофінанс Моснарбанк» у зв'язку з його угодами з венесуельською державною нафтовою PDVSA.

Print Friendly, PDF & Email