Інститут національної пам’яті Польщі передав українській стороні доповідь у справі археологічних досліджень на цвинтарі у Грушовичах на Підкарпатті, де знесли надгробний пам’ятник воїнам УПА. Про це повідомляє «112 Україна» з посилання на «Польське радіо«.

Доповідь складається з висновку археологічних робіт щодо знайдених останків людей та предметів, що лежали поряд з ними, а також медично-судової експертизи місця та останків. Документ відправили п’ятьом українським установам: Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, Міністерству культури, Інституту національної пам’яті, посольству України у Польщі та Об’єднанню українців у Польщі.

Як раніше повідомлялося, археологічні розкопки на цвинтарі в Грушовичах були проведені наприкінці травня. За даними польської сторони, розкопки не підтвердили, що під розібраним торік пам’ятником УПА були колективні або окремі могили членів українського військового формування. Під монументом були виявлені «цивільні, окремі поховання 16 осіб, зокрема чоловіків, жінок та дітей». Водночас, за словами української сторони, яка була присутня під час робіт ІНП у Грушовичах, у тому місці спочивають останки щонайменше трьох членів УПА.

 

Print Friendly, PDF & Email