Польща ухвалила рішення надати Україні роту німецьких танків Leopard. Це рішення вже ухвалено, воно було зроблено у межах створення міжнародної коаліції, заявив під час візиту до Львова польський президент Анджей Дуда.

"Рота танків «Леопард» для України буде передана в рамках створення міжнародної коаліції. Таке рішення вже є в Польщі", – процитувала заяву Дуди канцелярія президента.

Дуда на брифінгу повідомив, що він разом із литовським колегою Ґітанасом Науседою прибув до України для обговорення підтримки українців.

"Ми говорили про безпосередню підтримку... Але також мова йде і про військову допомогу з території Польщі, Литви таінших крахн, щоб допомгти українським оборонцям у захисті держави", – зазначив він.

Дуда нагадав, що Польща була першою країною, яка надала широкий спектр допомоги: 240 танків, сотні тисяч боєприпасів, гвинтівки, малокаліберну зброю, гаубиці "Краб", які відіграли важливу роль, а також ПЗРК.

"Ми знаємо, що таке російська окупація. Протягом 123 років ми не мали власної державності через Росію, ми чудового розуміємо, що таке російський окупант", – наголосив Анджей Дуда.

Він додав, що Польща продовжуватиме постачання зброї для України та політичну допомогу. Дуда наголосив, що окупантів необхідно зупинити, бо вони й надалі знищуватимуть українців. Саме тому країни НАТО мають надати Україні сучасне озброєння.

Президент України Володимир Зеленський на спільному з литовським і польським колегами брифінгу привітав рішення надати танки.

На необхідності надати силами оборони танки Україна наголошувала протягом тривалого часу. Поки що жодна країна не надавала українським захисникам сучасних бойових танків.

Print Friendly, PDF & Email