Відповідні ініціативі передбачені проектом Закону №2651 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», - повідомляє  LegalHub.

Законодавчі зміни передбачають, що штрафи за відсутність у водія чинного договору виду страхування відповідальності зростуть удвічі — до 50 неоподатковуваних мінімумів, тобто 850 грн. Однак перевірятимуть його вже не за фактичною наявністю поліса у водія або на лобовому склі автомобіля, а за електронною базою МТСБУ.

Документом також передбачено низку суттєвих змін щодо настання страхових випадків:

  • скорочення з 90 до 60 днів базового строку, протягом якого страхувальник зобов’язаний прийняти рішення стосовно здійснення виплати;
  • закріплення чинних сьогодні мінімальних страхових сум у розмірі 130 тис. грн щодо майна та 260 тис. грн щодо життя та здоров’я на одного потерпілого;
  • підвищення суми компенсацій у разі моральної шкоди чи смерті — до 15 і 40 мінімальних зарплат відповідно;
  • розмір страхового відшкодування розраховуватиметься на дату настання страхового випадку, а загальна сума всіх виплат не зможе перевищувати страхової суми за кожним видом відшкодування.

У проекті закону також зазначається, що за страховиків, які вже не ведуть свою діяльність або перебувають у процесі банкрутства, платитиме МТСБУ. Відповідна зміна до законодавства дозволить потерпілому отримувати гроші вчасно у випадку зволікання страховика або його неплатоспроможності.

 

Print Friendly, PDF & Email