У ніч на 29 березня невідомі з гранатомета обстріляли будівлю генерального консульства Польщі в Луцьку. На місці злочину виявили задню кришку ручного протитанкового гранатомета РПГ-22. Терористи стріляли з вулиці заднього двору і цілилися у вікно останнього поверху. На момент вибуху приміщенні знаходився консул та охорона. На щастя, ніхто не постраждав.

За фактом обстрілу відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт). Злочин розслідуватиме СБУ під керівництвом поліції та прокуратури. Польща у свою чергу ініціювала паралельне розслідування теракту.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що інцидент вимагає рішучої реакції: «Значення атаки на польське консульство у Луцьку абсолютно не можна применшувати. Це не є чимось, після чого можна перейти до нормального порядку денного, це вимагає рішучої реакції».

Петро Порошенко засудив теракт та доручив посилити охорону дипломатичних представництв в Україні, а й місць історичної пам’яті, у яких останнім часом скоюються акти вандалізму.

У той же час Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у тому що відбулося бачить насамперед провокацію з боку противників українсько-польської дружби. Такої ж думки дотримується і посол України в Польщі та покладає провину на Росію. «Мабуть, мало було нападів на пам’ятники. Це не допомогло посварити українців і поляків, і тепер нова фаза нападів на консульства, на дипломатичні відносини», — він.

Print Friendly, PDF & Email