В Москві почала роботу конференція по Афганістану, повідомляє Anadolu. У заході приймають участь 12 країн: Росія, Афганістан, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Китай, Пакистан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, а також США. Крім того вперше в міжнародній зустрічі подібного рівня бере участь делегація від «Талібану».

Засідання проходить на рівні заступників міністрів закордонних справ і спеціальних представників профільних напрямків.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, звертаючись до учасників зустрічі, зазначив, що Москва розраховує, що кожен відповідальний політик керуватиметься інтересами всього афганського народу.

«Глибоко співпереживаючи афганцям у зв’язку зі стражданнями, що випали на їх долу, ми сповнені рішучості робити все можливе, щоб відкрити нову сторінку в історії Афганістану», – сказав міністр.

Він також нагадав, що Росія виступає за збереження єдиного і неподільного Афганістану, в якому мирно і щасливо житимуть всі етнічні групи населення.

«У мене немає сумнівів, що такий підхід поділяють і інші учасники московського формату, і що всі ми керуємося корінними інтересами афганського народу. Ніхто не повинен мислити категоріями політичних ігор, черговим перетворенням Афганістану в поле суперництва між зовнішніми гравцями з важкими наслідками для афганців та їх сусідів», – підкреслив Лавров.

Представники Вищої ради миру Афганістану запропонували «Талібану» провести переговори без попередніх умов. «Ми обговорили можливість прямих переговорів з представниками Талібану і попросили їх вибрати місце і час початку переговорів», – повідомив офіційний представник Вищої ради миру Ехсан Тахір.

У лютому президент Ашрафа Гані вже пропонував «Талібану» провести переговори без попередніх умов, однак таліби, які вважають афганський уряд маріонетковим, відмовилися, заявивши, що готові вести справи лише з США.

Раніше повідомлялося, що Афганістан після переговорів з МЗС Росії погодився брати участь у московській конференції. 

Print Friendly, PDF & Email