Північна і Південна Корея в знак подальшого зближення символічно відновили залізничне сполучення один з одним. На урочисту церемонію на станції Пханмун в прикордонному північнокорейському місті Кесон 26 грудня зібралися близько 200 гостей, в тому числі міністри, а також представники ООН, Росії, Китаю і Монголії. Про це з посиланням на південнокорейське інформаційне агентство Ренхап повідомляє DW. 

Стратегічною метою Північної і Південної Кореї є встановлення транспортного сполучення з євразійським континентом заради розширення економічних зв’язків. Планується, що корейські залізничні колії будуть в перспективі з’єднані з Транссибірською магістраллю, що дозволить перевозити вантажі на поїздах з Корейського півострова в Європу.

Для цього, однак, ще необхідно модернізувати залізниці в КНДР. Однак церемонія, що відбулася в Кесоні не означає фактичного початку робіт в даному напрямку. Коли саме розпочнуться такі роботи, також невідомо.

Для проведення церемонії в Кесоні комітет ООН з санкцій тимчасово скасував жорсткі штрафні заходи, які на сьогодні діють проти КНДР, щоб дозволити південнокорейському поїзду приїхати на станцію Пханмун і доставити туди обладнання. 

Print Friendly, PDF & Email