Що обіцяли?
1 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», з 1 січня 2018 року підвищено на 10% розміри посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
2 Кабінет Міністрів України на засіданні, що відбулося 18 грудня 2018 року, підтримав пропозиції Міністерства освіти і науки України щодо необхідності підвищення з 1 січня 2019 року на 11% розміру оплати праці науково-педагогічних працівників.
3 Згідно з постановою Уряду від 11.01.2018 № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» право на встановлення з 1 січня 2018 року надбавки в розмірі 30% замість 20% отримали педагогічні працівники, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, а тим, хто оплачується за рахунок місцевих бюджетів – його відтерміновано на 1 вересня 2018 року.
Що отримали?
Попри те, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову про підвищення розмірів оплати праці з 1 вересня 2018 року, якою доручено Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року розглянути питання щодо підвищеної оплати їхньої праці, відповідне рішення так і не було прийнято.
Наслідки
Такі рішення влади та ігнорування нею важливості та складності праці педагогів, особливо дошкільної освіти, призвели до:
– ще більшого порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян;
– викликали справедливі невдоволення педпрацівників дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою їхньої складної, не менш важливої та відповідальної педагогічної праці;
– спричинили конфліктні ситуації як між працівниками безпосередньо в трудових колективах, так і серед педагогів різних типів закладів освіти, методичних служб.
Вимоги
Профспілки працівників освіти і науки України вкотре вимагає?
– прийняття Урядом рішення про підвищення з 1 січня 2019 року на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів і установ освіти, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, та державних закладів освіти.
– надати право органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення про таке підвищення, починаючи з 1 січня 2019 року, для педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за кошти місцевих бюджетів.