Зачистка наметового містечка під Верховною Радою, або, як наполягають це називати правоохоронці, слідчі дії, відзначилася неабиякою жорстокістю з боку силовиків. До слова, їхню підготовку фінансували західні партнери.

До таких дій вдавався не колишній «Беркут», із якого тепер складається «Поліція особливого призначення», а тактичний підрозділ поліції — на підготовку якого, в тому числі правозахисні тренінги, дали чималі кошти західні партнери.

Зазначається, що унаслідок всього цього, постраждали не лише мітингувальники, які зазнали травм голови, а деяких виводили із закривавленими обличчями, і серед була щонайменше одна жінка, а й деякі журналісти: фотокореспондент «Радіо Свобода» Сергій Нужненко отримав від поліцейського струмінь газу в обличчя, Богдана Кутєпова із «Громадського» побили ногами, а кореспондента ресурсу виштовхали стусанами за периметр, погрожуючи газовим балоном.

«Також сумнівним є момент із застосуванням брандспойтів із холодною водою для гасіння барикади та підпаленої палатки. Під струмінь потрапили і деякі активісти — не найприємніші відчуття за температури -7 та сильному снігопаді. В результаті частину табору було зруйновано вщент, а його мешканців розвезли по райвідділках в автозаках», – додають журналісти.

Нагадаємо, уранці 3 березня 2018 року правоохоронці прийшли до наметового містечка проводити слідчі дії. У підсумку між силовиками та протестувальниками сталися сутички, внаслідок чого декількох осіб було затримано та поранено.

Print Friendly, PDF & Email