У депутатів залишається лише п’ять робочих днів у липні, щоб визначитися із недоторканністю колег.

Доба знадобилася бюрократам Верховної Ради, щоби подання про зняття недоторканності з п’ятьох нардепів, звинувачених у корупції, промандрувало коридорами й зрештою дісталося регламентного комітету. Але чи встигнуть тепер народні обранці його розглянути та проголосувати, то питання відкрите, бо на носі літні канікули, до яких залишився один-єдиний сесійний тиждень. Якщо ні, то обвинувачені в корупції депутати матимуть імунітет від правоохоронців щонайменше до осені.

Ще у середу надвечір Генеральний прокурор відписався. Надіслав аж п’ять подань до Верховної Ради на зняття недоторканності з народних депутатів. Утім, на ранок жоден документ до регламентного комітету так і не надійшов.

«Комітет не отримав жодних подань. Я принагідно висловлюю щирий жаль з приводу того, що всі новини, пов’язані з виконанням конституційних повноважень, будь-то генеральнний прокурор чи голова ВР зі ЗМІ, це не нормально», — сказав голова регламентного комітету Павло Пинзеник.

Подання на п’ятірку нардепів до Комітету надійшло надвечір четверга. Самі ж фігуранти справ за процедурою мають 5 днів, щоб надати пояснення у справі. І лише потім Комітет вивчить документи від правоохоронців. Поки що ж народні обранці роздають лише усні пояснення. Борислав Розенблат із БПП, якого звинувачують у хабарництві і бурштинових оборудках, клянеться — його замовила мафія.

«Це вигідно перш за все бурштиновій мафії», — прокоментував він.

Охочий до коментарів ще один фігурант «бурштинової справи» Максим Поляков. НАБУ звинувачує його у хабарі. Начебто узяв сім тисяч за правки в бурштиновий закон.

«Сама сума фантастична — сім з половиною тисяч доларів. Навіть якщо уявити, я скажу «так, взяв, 7 тисяч, щоб зробити закон по бурштину», коли там сотні мільйонів доларів заробляється щороку, а закон розробляється за 7 тисяч. Сама бредовість підходу. Ситник – це просто Пустозвон і шут гороховий», — сказав нардеп від «Народного фронту».

«Радикал» Андрій Лозовий — третій претендент на зняття недоторканності. Його підозрюють в ухилянні від сплати податків. Кажуть, про два мільйони гривень. Нардеп, на якого ГПУ вже втретє подає, в усьому винить генпрокурора. Мовляв, той мстить радикалам.

«Це помста за те, що наша фракція не голосувала ні за призначення Луценка Генеральним прокурором, ні за закони, ініційовані генеральним прокурором до КПК, драконівські», — сказав Лозовий.

Лідер радикальної фракції за «своїх» горою.

«В мене вдома є два ротвейлери і бульдог, так от я – бульдог і ротвейлер в одній особі. Я коли за горло вхоплю, то це вже мертва хватка, я не здаю свою команду», — зазначив він.

А от коаліційні сили у своїх висловлюваннях обережні. Чіткої відповіді, чи підтримають подання генпрокурора на колег не дають.

«Документи ще не надійшли до регламентного комітету, тому є процедура, є розгляд регламентним комітетом, є письмові заперечення, будуть матеріали — будемо виносити ці питання на фракцію. Будемо визначатися». — прокоментував заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко.

«Ми маємо побачити подання, в поданні мають бути факти і будемо визначатися», — додав нардеп від «Народного фронту» Леонід Ємець.

З’явився на засідання і нечастий гість у парламенті Олесь Довгий – четвертий претендент на позбавлення імунітету за земельні махінації. Але журналістів народний депутат обійшов. А п’ятий кандидат, «нарфронтівець» Євген Дейдей, якого прокуратура звинувачує у незаконному збагаченні на роботу взагалі не прийшов.

Тож, до кінця тижня знімати недоторканність з них в сесійній залі точно не будуть. А наступні два тижні — не пленарні. У депутатів залишається лише п’ять робочих днів у липні, щоб визначитися із недоторканністю колег, бо потім — канікули.

Анна Мірошниченко, Олексій Тищенко, Юрій Усік, «5 канал».

Джерело

Print Friendly, PDF & Email