Ви коли-небудь бачили автомобіль, який може їздити на трьох колесах, підстрибувати на місці чи танцювати під музику? Нещодавно BYD, незалежний китайський виробник автомобілів на альтернативних джерелах енергії, випустив нову модель електромобіля Yangwang U9, презентація якого здивувала весь світ і стала однією з найобговорюваніших подій серед любителів автопрому в китайському інтернет-просторі. Завдяки чому цей автомобіль вміє танцювати? Вся річ у його унікальній системі інтелектуального керування кузовом DiSus-X.

Натхнення для назви цієї системи в китайській мові (“юньнянь”, що перекладається як “хмарна колісниця”) було почерпнуто з книги «Історія династії Вей», написаної у 554 році нашої ери. Вона ідеально втілює прагнення до досконалості, яким керувались люди під час створення екіпажів для імператорів стародавнього Китаю. Оснащений системою DiSus-X, автомобіль Yangwang U9 наочно демонструє всі переваги активної технології контролю кузова, яка забезпечує повну стабільність пересування як при горизонтальних, так і вертикальних коливаннях. Завдяки передовій технології демпфування підвіски, електромобіль може їздити на трьох колесах, танцювати і навіть підстрибувати. Таким чином, компанія BYD знову встановила нові стандарти у галузі розробки автомобілів на нових джерелах енергії та зарекомендувала себе як провідний світовий бренд автопрому.

Поява системи DiSus-X вплине на всю галузь автомобілебудування. Вона не лише є підтвердженням значних успіхів китайського автопрому у ключових технологіях, що сприяють подальшому розвитку та модернізації вітчизняної індустрії, а й пропонує нові технологічні ідеї та підходи, стимулюючи глобальний технічний прогрес автомобільної промисловості.

BYD Yangwang U8 – перший автомобіль з системою DiSus-P

У 2022 році в Китаї було продано 6,887 млн. автомобілів на нових джерелах енергії, що на 93,4% вище в порівнянні з попереднім роком. При цьому КНР восьмий рік поспіль зберігає перше місце у світі з виробництва та продажу таких авто, а їхня частка у світовому обсязі продажів становить 25,6%. Багато в чому завдяки інтеграції передових програмних та апаратних технологій, китайські електромобілі користуються великим попитом на зарубіжних ринках. Наприклад, кожен 10 електромобіль у Європі виробляється у Китаї. BYD та інші провідні китайські виробники мають власну систему досліджень та розробок у сфері електроніки, альтернативних джерел енергії та напівпровідників. Крім того, вони повністю освоїли ключові технології контролю електроніки, виробництва акумуляторів, електродвигунів та автомобільних електрочипів. Таким чином, китайський автопром демонструє свою високу конкурентоспроможність у галузі електрифікації та інтеграції інтелектуальних мереж, а Китай здійснює перехід від "автомобільної держави" до "автомобільної наддержави".

 

Print Friendly, PDF & Email