США можуть почати постачання Україні винищувачів четвертого покоління, але це буде нескоро. Про переговори про постачання літаків розповів заступник голови Пентагону Колін Каль, пише Європравда.

«Щодо майбутніх літаків, наприклад літаків четвертого покоління, навіть якби ми надали їх зараз, вони можуть прибути тільки через кілька років, тому ми зосередилися на тому, що стосується їхніх винищувачів, що їм потрібно для підтримки поточних зусиль із утримання на сході і можливого переходу в контрнаступ», – сказав він.

Наразі постачання нових літаків не в пріоритеті США.

«Ми надали українцям ракети HARM, і ми адаптували їх, щоб ними можна було стріляти з МіГ-29. Вони, звісно, не були призначені для того, щоб стріляти з таких літаків, – їх призначено для наших літаків, але українці останні тижні дуже ефективно використовували ракети HARM, щоб знищити російські системи радіолокації», – розповів Каль.

Представник Пентагону додав, що питання про передачу Україні винищувачів обговорюється.

«Міністр Остін доручив офісу міністра оборони працювати з Об’єднаним штабом і Європейським командуванням по суті над формуванням майбутньої картини українських Збройних сил на середньо- і довгострокову перспективу… Це мають бути системи, які Україна сама зможе підтримувати. Але можу вам сказати, що винищувачі залишаються на порядку денному переговорів, просто остаточних рішень із цього приводу не прийнято», – сказав він.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email