Експорт вугілля з Росії по морському шляху фактично зупинено через санкції Євросоюзу. Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

За їхніми даними, найбільша у Росії компанія з видобутку вугілля – Сибірська вугільна енергетична компанія (СУЭК) – не може відвантажувати паливо із середини серпня.

Це пов’язано з тим, що на ринку страхування вантажів домінують компанії із ЄС, Великобританії та Швейцарії, це ускладнює пошук страхових компаній для судновласників.

Санкції Євросоюзу проти російського вугілля та деяких видів добрив набули чинності 10 серпня та поширюються не тільки на його закупівлю, а й на транспортування у будь-яку точку світу.

Росія почала перенаправляти постачання вугілля в Азію задовго до набуття чинності забороною ЄС, але зараз судновласники, які, як правило, перестраховують власні ризики з більшими постачальниками, більше не можуть покривати такий експорт.

Співрозмовники агентства розповіли, що російські експортери вугілля шукають інші варіанти, але вони будуть дорогими і потрібен часу на реалізацію. За їхніми словами, це призведе до ще більшого зростання цін.

Оскільки Росія перенаправила своє вугілля в Азію, включаючи Індію, експортери, такі як Австралія, замінили обсяги у Європі. Це призвело до зростання цін, які за останній рік зросли у 10 разів.

Росія входить до трійки найбільших світових експортерів вугілля та контролює близько 17% світових постачань. Вугільна промисловість становить тільки близько 1% російської економіки.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email