НАЗК розподілило 128 млн 417,8 тис грн на фінансування шести парламентських політичних партій у II кварталі 2018 року з державного бюджету. Для порівняння, минулого року Україна виділила 120 мільйонів гривень на підготовку до зимової олімпіади.

«На що парламентські партії витрачають отримані гроші простих українців? Такі величезні кошти з кишень платників податків йдуть незрозуміло куди! Особливо якщо врахувати той факт, що парламентські партії повністю залежні від фінансово-промислових груп та своїх спонсорів. До того ж ефективність їхньої роботи дорівнює нулю – досить подивитися на макроекономічні показники України. Але ми, платники податків, прості громадяни України продовжуємо їх фінансувати. І виникає цілком логічне запитання: на які цілі витрачаються сплачені податки і чому ми повинні «годувати» всі ці партії?» – запитує лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ» Олександр Соловйов.

Закон, що передбачає фінансування партій з держбюджету був прийнятий ще у 2015 році, але повністю набуде чинності після наступних парламентських виборів – тоді розпочнуть фінансуватися усі партії, що набрали не менше 2% голосів виборців. Зараз закон працює частково – фінансуються лише парламентські партії, що набрали від 5 %. Прийняття цього закону було однією з умов так званого безвізового пакету.

Финансирование партий Фінансування партій 2018 2

«Ще на етапі прийняття цього закону було дуже багато дискусій щодо мети його прийняття, – продовжує Соловйов. – Тоді громадськості пояснювали, що практичним завданням цього закону буде боротьба з корупцією та розбудова справжніх ідейних партій, а не їхня симуляція, як це відбувається зараз. До того ж нам обіцяли, що ставка робиться саме на розвиток нових молодих партій, адже отримання державного фінансування дає змогу не шукати собі спонсорів і не працювати на їхні інтереси. На жаль, альтернативна ідея – прищепити нашим співгромадянам культуру прозорих партійних внесків, не отримала відклику ані від політикуму, ані від широкої громадськості. І в реальності ми маємо і без того небідні парламентські партії, які ще й отримують гроші від українців, витрачаючи їх на відвертий самопіар замість партійної розбудови. При цьому позапарламентські незалежні партії не отримують жодної фінансової підтримки з боку держави».

Як повідомляє прес-служба НАЗК, за рішеннями Національного агентства, політична партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» отримає кошти в сумі 32 млн 546 тис. 214 грн; партія «Народний фронт» – 33 млн 20 тис. 75 грн, партія «Опозиційний блок» – 14 млн 65 тис. 605 грн; Радикальна партія Олега Ляшка – 11 млн 106 тис. 858 грн, партія ВО «Батьківщина» – 8 млн 471 тис. 724 грн. Партія «Об’єднання «Самопоміч» отримає 16 млн 365 тис. 568 грн, а також додатково 12 млн 841 тис. 756 грн за дотримання передбаченого законодавством гендерного принципу.

Нагадуємо, що за минулий рік, парламентські партії витратили 407 млн бюджетних грошей. І на рекламу було витрачено більше, ніж на заробітні плати та оренду приміщень. За даними КВУ, 13 % цих коштів пішло на заробітні плати, 11 % –на оренду приміщень, 15 % – на матеріальні витрати та лише 16 % – на утримання місцевих осередків. Решта була спрямована на різні форми політичної реклами. Найбільше витратила на власний піар «Радикальна партія» – 41 % з отриманих нею коштів. «Самопоміч» – 38 %, «Опозиційний Блок» – 33 %, «Народний Фронт» – 30 %.

Лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ» Олександр Соловйов

Print Friendly, PDF & Email