Верховна Рада сьогодні почне розглядати у другому читанні президентський законопроект #7440 «Про Вищий антикорупційний суд», прийняття якого є умовою для надання Україні чергового траншу МВФ.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій у ефірі «Свобода слова» на ICTV в понеділок ввечері зазначив, що у вівторок планується провести ще 3 раунди переговорів із МВФ: зранку, в обід і ввечері. Серед положень законопроекту до другого читання залишаються непогодженими пункти стосовно повноважень громадської ради міжнародних експертів стосовно впливу на добір кандидатів у антикорупційні судді. Зокрема йдуть переговори щодо процедури подолання вето громадської ради на того чи іншого кандидата.

Профільний комітет з питань правової політики і правосуддя у понеділок на позачерговому засіданні схвалив текст законопроекту до другого читання за виключенням цих ще не погоджених положень. При цьому комітет підтримав пропозиції виключити із тексту законопроекту усі згадки щодо проведення психологічної перевірки кандидатів на «Поліграфі», встановити що суд може розпочати роботу при умові обрання мінімум 35 суддів. Також комітетом підтримало положення, що місцезнаходження суду є Київ.

Водночас парламент планує розпочати розгляд 1925 поправок до законопроекту на вечірньому засіданні.

«Я розраховую на злагоджену роботу зали, щоб ми змогли сьогодні, максимум завтра зранку почати розгляд законопроекту про Антикорупційних суд», — наголосив голова ВР Андрій Парубій На ранковому засіданні.

Рада прийняла у першому читанні зазначений законопроект 1 березня.

Print Friendly, PDF & Email