Глава Католицької церкви не називає ім'я Володимира Путіна, бо "це й так відомо".

Росія напала на Україну, а українці – народ-мученик. Про це сказав Папа Римський Франциск в інтерв'ю журналу Америка, повідомляє Vatican News у понеділок, 28 листопада.

"Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-страдник, мученицький народ. Якщо є мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, що вторгаються. Загалом найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належать до російської традиції, наприклад чеченці, буряти і т. д. Безумовно, той, хто нападає, – це російська держава. Іноді я намагаюся не конкретизувати, аби не образити, а швидше засудити в цілому, хоча гарно відомо, кого я засуджую. Необов'язково вказувати ні ім'я, ні прізвище", – сказав Франциск.

Папа зазначив, що вже на другий день війни пішов у російське посольство (при Святому Престолі). І це незвичайний жест, бо папа сам ніколи не відвідує посольство.

"І там я сказав послу повідомити Путіну, що я готовий поїхати, за умови, що він надасть мені віконце для переговорів. Міністр закордонних справ Лавров надіслав мені формальну відповідь, ввічливий лист, з якого я зрозумів, що поки що у цьому немає необхідності", – додав папа.

Франциск зазначив, що ніколи не давав підстав думати, "що я прикриваю агресію".

"Чому я не називаю Путіна? Тому що це непотрібно; це вже відомо. Але іноді люди чіпляються за деталь. Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені", – резюмував глава Католицької церкви.

Print Friendly, PDF & Email