Необхідним є посилення санкцій проти Росії та забезпечення жорсткості й ефективності цих заходів, йдеться у спільному документі.

Міністри закордонних справ Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Швеції та України провели спільну зустріч у Києві. За її підсумками було зроблено спільну заяву, повідомляє МЗС України у понеділок, 28 листопада.

Зокрема, міністри рішуче засудили агресивну війну Росії проти України, яка завдала величезних страждань українському народу. Це підірвало безпеку і стабільність у Європі і є серйозним нападом на міжнародний світопорядок, що ґрунтується на правилах.

Також було заявлено про невизнання незаконних спроб Росії анексії на території України. Міністри закликали Москву припинити агресію та вивести війська по всій території України.

Міністри засудили напади РФ на цивільне населення та критичну інфраструктуру, у тому числі на об'єкти енергетичної інфраструктури, адже метою цих нападів є лише терор.

"Ми рішуче відкидаємо безвідповідальну і дуже провокативну риторику Росії щодо ядерної зброї. Ми жорстко засуджуємо окупацію Запорізької атомної електростанції, що триває, і постійні напади на цивільні ядерні об'єкти в Україні. Ці напади є грубим порушенням міжнародного права і становлять пряму загрозу ядерній безпеці", – йдеться у заяві.

Глави МЗС наголосили на необхідності посилення санкцій проти Росії та забезпечення жорсткості й ефективності цих заходів. Вони звернулися до світової спільноти і закликали підтримати відновлення України, включаючи пошук шляхів зробити це за кошти Росії.

"Ми будемо продовжувати нашу тісну співпрацю у забезпеченні сильної політичної, фінансової та військової допомоги Україні стільки, скільки це буле потрібно", – додали вони насамкінець.

Print Friendly, PDF & Email