Папа Римський Франциск порівняв розтління дітей з обрядами жертвоприношення людей та назвав священиків-педофілів «знаряддями Сатани». Таку заяву понтифік зроби на закритті конференції, що була присвячена проблемі педофілії в Католицькій церкві, передає ВВС Україна. 

Папа пообіцяв вжити конкретних заходів для боротьби з цим явищем і зазначив, що кожну подібну справу будуть розглядати з усією серйозністю.

«Мені спадають на думку жорстокі релігійні обряди, які колись були поширені в деяких культурах — язичницькі ритуали людських жертвоприношень, часто дітей», — сказав він.

Папа Франциск підкреслив, що жертвам розбещення будуть приділяти першочергову увагу, а у єпископів з’являться чіткі інструкції з цього приводу, яких вони будуть зобов’язані дотримуватися.

Він також пообіцяв покласти край замовчуванню випадків педофілії і притягнути до відповідальності всіх винних.

«Немає ніякого виправдання тим, хто зловживає своїм становищем стосовно дітей. Відлуння беззвучного плачу малолітніх, які замість батьків і духовних наставників натрапили на мучителів, змусить здригнутися серця, задурманені лицемірством і владою. Ми просто зобов’язані прислухатися до цього беззвучно, здавленого крику», — сказав він.

Раніше в цьому місяці Папа Римський також заявив, що католицькі черниці піддавалися сексуальному насильству з боку священиків та навіть потрапляли в сексуальне рабство. 

Print Friendly, PDF & Email