Папа римський Франциск заявив, що католицькі черниці піддавалися сексуальному насильству з боку священиків. За його словами, ця проблема залишилася актуальною по сьогоднішній день, повідомляють ВВС.

Франциск також зазначив, що були випадки, коли священики фактично тримали черниць в сексуальному рабстві. Більш того, його попередник Бенедикт XVI скасував одну чернечу конгрегацію через те, що черниці там регулярно піддавалися сексуальному насильству.

Папа римський стверджує, що випадки насильства продовжують повторюватися і причетними до насильства виявляються не тільки священики, але й єпископи.

"Папа римський Бенедикт знайшов в собі мужність, щоб скасувати один з жіночих монастирів, що став для його мешканок в певних сенсі рабством, навіть сексуальним рабством, в якому їх тримали священики або глава конгрегації", - розповів Франциск.

За його словами, деяких черниць змушували робити аборт, щоб приховати випадок насильства.

У 2014 році Папа Римський Франциск позбавив сану парагвайського єпископа, якого звинувачують в укритті священика-педофіла. Єпископ Рохеліо Рікардо Лівьерес Плано очолював єпархію парагвайського міста Сьюдад-дель-Есте. Він був членом консервативного духовного руху Opus Dei і часто вступав в полеміку з іншими священиками Парагваю, відстоюючи свої консервативні погляди.

Print Friendly, PDF & Email