Міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреши заявив, що Ісламабад готовий прийняти пропозицію РФ про посередництво у врегулюванні ситуації з Індією. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на газету Dawn. 

«Лавров запропонував посередництво. Я не знаю, як щодо Індії, але я хочу сказати Росії, що Пакистан готовий сісти за стіл переговорів, щоб знизити напруженість», — сказав пакистанський міністр.

У четвер глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готова запропонувати  Індії та Пакистану переговорний майданчик для врегулювання відносин, якщо вони цього захочуть.

Причиною нинішньої напруженості у відносинах Нью-Делі і Ісламабаду став напад 14 лютого в штаті Джамму і Кашмір на колону індійських військових, в результаті якого загинули 45 осіб. Відповідальність за вилазку взяли на себе бойовики «Джаїш-е-Мухаммад».

Крім того 27 лютого на кордоні в районі Кашміру Пакистан збив два військових літака Індії та захопив одного з пілотів (пізніше було повідомлено про його повернення). 

На наступний день на кордоні Індії і Пакистану в окрузі Пунч сталася перестрілка, що тривала близько години із застосуванням мінометної техніки. 

Print Friendly, PDF & Email