Комітет ООН з прав людини заявив у вівторок, що введена Францією заборона на носіння нікабу — ісламського головного убору, що закриває обличчя, — є порушенням прав людини, передає Голос Америки.

В заяві комітету сказано, що французькій владі не вдалося обгрунтувати заборону, тому вона повинна переглянути відповідний закон.

«Зокрема, комітет не переконало твердження Франції, що заборона закривати обличчя була необхідною і пропорційною з точки зору забезпечення безпеки або для досягнення мети «жити разом» в суспільстві», — йдеться в заяві.

Комітет, який складається з незалежних експертів, які відстежують дотримання Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, повідомив, що у Франції є 180 днів, щоб відзвітувати про вжиті заходи. 

У Франції заборона на носіння нікабу дії з 2011 року. Таким чином вона стала першою країною з подібними обмеженнями. Крім Франції носити предмети одягу, що закривають обличчя ( сюди входять не лише нікаб та паранджа, але й будь-які шарфи, шляпи та навіть бороди, що перекривають більшу частину обличчя) заборонено у семи країнах Європи. Відповідні закони діють в Австрії, Бельгії, Болгарії, Данії, Франції, Германії та Італії.

Print Friendly, PDF & Email