Перешкода вступу України в НАТО з боку Будапешта і далі продовжиться до тих пір, поки Київ «не поновить права, раніше надані національних меншин».

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто. З його слів, Будапешт відчуває сильний міжнародний тиск з метою скасування угорського вето на переговори в подальшому між НАТО і Україною. У той же час в Будапешті вважають, що така ситуація несправедлива, так як саме на Києві лежить вся відповідальність за ситуацію, яка склалася.

«Угорщина не буде схилятися перед міжнародним тиском і жертвувати правами угорського народу, що живе в Україні, на вівтарі геополітичних інтересів», — заявив Сийярто. Крім того, він додав, що Україна може зняти право вето після відновлення раніше придбаних прав закарпатських угорців.

«Наша країна буде і далі накладати вето на приєднання України до НАТО. Якби Угорщина схилялася до тиску і «відмовилася» від права вето, вона залишилася б без інструментів для захисту прав угорців, які живуть в Україні », — наголошується в повідомленні.

Print Friendly, PDF & Email