За сприяння Міністерства інфраструктури компанія Egis розробляє техніко-економічне обгрунтування проекту концесії морського порту “Южний”, що розташовується в Одеській області.

Зазначається, що нещодавно відбулася розширена нарада щодо цього проекту, в якій взяли участь керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, службовці Мінінфраструктури України, міжнародні партнери України, зокрема, представники ЄБРР, Міністерства фінансів США, осередку ЄС в Україні, міжнародної консультаційної компанії Egis International.

Підкреслюється, що під час заходу його учасники обмінялися своїм баченням і обговорили можливі проблемні питання. Заключний звіт буде представлено 2 липня 2018 року.

“Вихід держави зі стивідорної діяльності є вирішеним питанням. Цей процес повинен відбутися в усіх портах. Реалізація концесійного проекту в порту “Южний” є одним із найбільш перспективних проектів, який буде важливим і цікавим для держави та бізнесу, адже стивідорна компанія ДП “МТП “Южний” є однією з найбільших в Україні”, – зауважив Райвіс Вецкаганс.

За його словами, у перспективі реалізація вищезазначеного проекту може дати збільшення перевантажувальних потужностей до 34 мільйонів тонн у рік.

“Держава отримає вигоду від ефективного використання чинних активів і суміжної інфраструктури, розвитку причальної інфраструктури, збільшення надходжень від портових зборів та інших послуг у зв’язку зі зростанням кількості суднозаходів до порту. Концесіонер, зі свого боку, буде працювати у провідному українському порту, який є найбільш глибоководним портом Чорноморсько-Азовського басейну”, – додав він.

Морський порт «Южний» розташований на берегах Аджаликcького лиману на північно-західному узбережжі Чорного моря і є універсальним портом, який спеціалізується на перевантаженні хімічних вантажів і добрив, навалювальних, наливних і генеральних вантажів. У розвитку порту Южний АМПУ орієнтується на досягнення максимальних глибин для забезпечення можливості обробки великотоннажних суден.

Print Friendly, PDF & Email