Дев’ять років тому президент КНР Сі Цзіньпін запропонував заснувати економічний пояс «Шовкового шляху» та морський «Шовковий шлях» 21 століття, спершу із Казахстаном та Індонезією. Так виникла ініціатива «Один пояс, один шлях» (BRI). Вона спрямована на створення торгової, інвестиційної та інфраструктурної мережі, яка з’єднує різні держави вздовж стародавніх торгових маршрутів «Великого шовкового шляху» для спільного розвитку та процвітання. За останні дев’ять років у рамках цієї ініціативи було досягнуто значного прогресу в торгівлі та інвестиціях.
Між державами-учасницями ініціативи «Один пояс, один шлях» тісніші економічні зв’язки
На даний час співпраця в рамках «Одного поясу, одного шляху» переросла в глобальну платформу, де країни вздовж торгових маршрутів Великого шовкового шляху працюють разом, щоб сприяти добробуту людей і дати подальший поштовх глобальному розвитку в складних умовах.
За даними Міністерства торгівлі Китаю, з 2013 до 2021 року загальний обсяг торгівлі товарами між Китаєм і державами-учасницями «Одного поясу, одного шляху» (BRI) становив майже 11 трильйонів доларів США, а двосторонні інвестиції перевищили 230 мільярдів доларів США.
Згідно з Національною комісією розвитку та реформ Китаю, головним економічним планувальником країни, до кінця 2021 року Китай побудував 79 зон для економічної та торговельної співпраці в 24 країнах-учасницях BRI, інвестувавши 43 мільярди доларів США і створивши 346 000 місцевих робочих місць. Станом на кінець липня 2022 року Китай підписав понад 200 угод щодо співпраці в BRI зі 149 державами та 32 міжнародними організаціями.
Цифрова торгівля в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» зростає
Тисячі років тому в стародавньому Китаї купці мандрували «Великим шовковим шляхом» на верблюдах, долаючи труднощі, щоб продавати китайський шовк, чай та інші ексклюзивні товари на Захід, тим часом купуючи скляні вироби, перлини, фрукти та овочі з-за кордону. Тепер, під час виставки «China International Fair for Trade in Services 2022» (CIFTIS) у Пекіні у вересні цього року, бізнесмен зі Шрі-Ланки міг представити онлайн різні види печива та чорного чаю зі Шрі-Ланки клієнтам у всьому Китаї, використовуючи лише мобільний телефон, який був підключений до залу прямого ефіру цього заходу.
Щоб не відставати від трендів цифрової трансформації, був запущений цифровий «Шовковий шлях». Це технологічний вимір BRI, який застосовує штучний інтелект, застосунки з великою кількістю даних та інші стратегічні інтернет-рішення.
Цифрова торгівля Китаю стрімко розвивається: загальний імпорт та експорт цифрових послуг у 2021 році зріс на 22,3% порівняно з 2020 роком і досяг 359,69 мільярда доларів США. Цифровий «Шовковий шлях» відіграє провідну роль у високоякісній співпраці в BRI.
Станом на липень Китай створив механізм співпраці в рамках цифрового «Шовкового шляху» з 16 країнами, розвинув механізм двосторонньої співпраці в електронній комерції «Шовкового шляху» з 23 країнами, а також побудував 34 мережі транскордонних наземних інтернет-кабелів та кілька міжнародних підводних мереж інтернет-кабелів із країнами-сусідами.
Держави-учасниці «Одного поясу, одного шляху» розвивають співпрацю в сільському господарсті
В останні роки в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» Китай і країни вздовж «Шовкового шляху» активно співпрацюють в галузі сільського господарства та працюють разом для підтримки регіональної продовольчої безпеки.
Китай підписав документи про співробітництво в галузі сільського господарства та рибальства з більш ніж 80 країнами, а в країнах уздовж «Одного поясу, одного шляху» було здійснено понад 650 інвестиційних проектів у сільському господарстві.
Згідно з даними Головного митного управління Китаю, у 2021 році Китай імпортував товари сільського господарства на суму в 326,55 млрд юанів (приблизно 47,84 млрд доларів США) з країн-учасниць «Одного поясу, одного шляху», що на 26,1% більше, ніж у 2020 році. Масштаби торгівлі сільськогосподарською продукцією неухильно зростали, а співпраця між промисловим ланцюгом і мережами постачання стала тіснішою.
Ван Цзінянь, головний кореспондент Китайської медіа групи.
1. Вантажний поїзд “Чанан Китай-Європа” відправляється до Казахстану з міжнародного порту Сіань, що у Сіані, провінція Шеньсі, на північному заході Китаю, 29 липня 2022 року.
2. Китайський експерт допомагає місцевим жителям у механізованому збиранні рису в демонстраційній зоні села Наріу в Буркіна-Фасо, 8 жовтня 2021 року.
3. Люди відвідують виставку «China International Fair for Trade in Services 2022» (CIFTIS) у Китайському національному конференц-центрі в Пекіні, столиці Китаю, 5 вересня 2022 року.
4. Відвідувач робить фотографії на виставці фінансових сервісів під час «China International Fair for Trade in Services 2022» (CIFTIS) у парку Шоуган у Пекіні, столиці Китаю, 4 вересня 2022 року.