Важкі часи, які переживає наша країна – не привід для згортання ділової активності. Але кожне обладнання – для магазину, складу або офісу – вимагає надійних джерел живлення. Бо стаціонарні через ймовірні перебої з електрикою у відповідальний момент можуть підвести. А тут ще й зима наближається… Словом, треба замислитись про придбання електрогенератора.
З чого розпочнемо?
Ключовим показником вибору такої міні-електростанції є найбільша сумарна потужність техніки, яка входить до складу підприємства. Причому потрібний запас становить не менш ніж 12…15%, з урахуванням перспективного розширення обсягів бізнесу. У зворотному випадку електроустановка буде перегріватися і видавати меншу потужність. Саме на цю позицію технічних характеристик слід першочергово звернути увагу, коли обиратимете типорозмір устаткування (https://petroline.ua/ru/promyslovi-heneratory/). Вдалим першоджерелом вибору стануть рахунки за електроенергію, які ви сплачували за останній рік роботи.
Наступним виникає питання – де поставити генератор. Робочі приміщення не підходять, тому що будь яка модель під час роботи видає високий рівень шуму. Варто зазначити, що електрогенератори по своєму виконанню поділяють на 3 групи:
- Відкритого типу (спричиняють шум у межах 85…90 дБ):
- У єврокожусі (найбільший рівень шуму – 75…80 дБ):
- У контейнері (за умови застосування спеціальних звукопоглинаючих покриттів, амортизаторів та глушників – до 35…40 дБ).
Отже, приводні пристрої, що захищені звукопоглинаючим кожухом, варто ставити ззовні, причому не на вулиці (можливі акти вандалізму або крадіжки), а, наприклад, на внутрішньому огородженому подвір’ї, яке постійно охороняється.
Найкращий варіант – контейнер, який краще замовити там же, де організовано продаж електрогенераторів. Техніку у захисних контейнерах встановлюють навіть на допоміжних площах фірми, або (при наявності вільного місця) у коридорі. Для порівняння – гранично допустима межа шуму у приміщеннях, де перебувають люди, згідно діючих Державних санітарних норм становить 45 …50 дБ.
Одно- чи трьохфазний?
Вибір визначатиметься характером вашого бізнесу. Якщо фірма невелика, і треба подавати живлення лише на слаботочну електроніку, можна зупинитися на однофазному варіанті. Якщо до структури вашого бізнесу входить, скажімо, виробнича майстерня, знадобиться трьохфазна мережа.
Крім фазності, доцільно дізнатися про ліміт допуску на провал напруги, яку дозволяє електрогенератор. Значення цього параметру завжди наводиться у мануалі виробника та визначається як пересічне значення напруги, наприклад, 230±20 В. Чим більше цей інтервал, тим краще.
Вибір по кількості фаз вплине і на принцип визначення розрахункової потужності агрегату. З цією метою визначається рівень споживаного струму під час пікового навантаження. Для 1-фазної мережі значення загального струму слід розділити на два, а для 3-фазної – на три. Результат множиться на значення напруги, якою живиться приміщення/будинок. Це і буде потужністю, обчисленою у ваттах.
Бензиновий або дизельний?
У каталозіhttps://petroline.ua/ru/trokhfazni-heneratory/ представлені багато моделей автономного енергогенеруючого устаткування. Вони працюють на бензині або дизельному паливі (ДТ). Кожен з цих видів має межі оптимального застосування. Загальне правило – використовувати бензин для роботи агрегатів малої потужності, а дизель – для великої.
Переваги дизельного палива:
- Доступність;
- Найменші питомі витрати (для генераторів потужністю більше 150 кВт!);
- Невелика вартість;
- Найдовший термін експлуатації двигуна до ремонту;
- Можливість сталої роботи при від’ємних температурах навколишнього повітря;
- Паливо без втрати своїх кондицій може зберігатися до 2-х років.
Переваги бензину:
- Легка доступність (за винятком високооктанових сортів);
- Економічність витрати палива для малопотужних генераторів.
Водночас бензин має й недоліки: легко займається і може зберігатись не довше 12 місяців.
Зазначимо, що в якості високоекономічного палива для невеликих генераторів
інколи приймають природний газ (особливо, якщо є можливість підключення до стаціонарної газової мережі). Тут відпадає потреба у облаштуванні місця зберігання палива, а сталість роботи агрегату не залежатиме від умов довкілля.
Дещо насамкінець
Електрогенератор можна не тільки придбати, але й орендувати. Ваше рішення багато в чому залежатиме від енергетичних потреб бізнесу та його плинної і довгострокової рентабельності. Адже придбання нового пристрою завжди супроводжується суттєвими первинними витратами, особливо, якщо потрібна виключно стаціонарна машина.
А от оренда портативного агрегату є найліпшим розв’язанням проблеми, якщо ваша ділова активність стосується будівельної галузі. Мобільні генератори завжди зможуть забезпечити стабільне живлення відповідного обладнання, тимчасових обігрівачів та іншої техніки, що експлуатується на будмайданчиках.