Головний підозрюваний у справі про подвійний теракт в мечетях новозеландського міста Крайстчерч, що забрала життя 49 людей, 28-річний австралієць Брентон Таррант постав перед судом, Сьогодні 16 березня, в окружному суді міста Крайстчерч Відбулося перше слухання у його справі, передає DW.

У залу суду Тарранта ввели двоє озброєних охоронців, після чого суддя Пол Келлар зачитав йому звинувачення у вбивстві.

Як повідомляє газета The New Zealand Herald, Таррант «не виказав каяття і під час фотозйомки демонстрував нацистські жести». Безпосередньо після цього обвинуваченого вивели із залу слухань без виступу його адвоката. Засідання тривало всього близько хвилини. 

Наступне слухання справи заплановане на 5 квітня.

Комісар поліції Майк Буш, який займається розслідуванням збройного нападу на мусульман під час п’ятничної молитви, заявив, що на даний момент поліція не бачить загрози нових терактів.  Проте прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що Таррант, по всій видимості, планував і інші напади. «У нього абсолютно точно були наміри продовжувати атаки»

,– відмітила вона. 

Крім того відповідаючи на питання журналістів про те, чи винен один і той же чоловік в обох терактах, Комісар зазначив, що не може вдаватися в деталі. «Однак поліція не володіє ніякими відомостями, що суперечать такому припущенню», — додав він.

На момент затримання в автомобілі Таррант були виявлені дві додаткові одиниці вогнепальної зброї і вибухівку. За попередніми даними слідства, вогонь в мечеті відкрив він один. Поліція перевіряє, чи були з ним в зв’язку два інших підозрюваних.

Нагадаємо, що вчора, 15 березня в мечетях Аль-Нур и Лінвуд міста Крайстчерч сталися збройні напад на мусульман, що зібралися для молитви. Загинуло 49 осіб. 

Print Friendly, PDF & Email